Wieczór artystyczny

Wieczór artystyczny, w ramach którego odbędzie się koncert zespołu Karpaty Magiczne oraz dj-set Botanica. Szczegóły zostaną udostępnione uczestnikom i uczestniczkom konferencji.

Karpaty Magiczne

(The Magic Carpathians Project / Permaculture Orchestra)

 

Projekt Karpaty Magiczne (The Magic Carpathians Project) od lat konsekwentnie proponuje muzykę hybrydyczną, wymykającą się gatunkowym określeniom, zainspirowaną tradycjami muzycznymi łuku Karpat i Azji Centralnej, ale wyrastającą z ducha improwizacji.

 

Oryginalne brzmienia niezwykłych instrumentów, takich jak słowacka fujara pasterska, chińskie organki lu-sheng czy indyjskie cymbały santoor znakomicie współgrają z nietypowo potraktowanym głosem i odnajdują nowy wymiar w kontekście współczesnych idiomów muzycznych, nie stroniących od preparowanej gitary elektrycznej czy analogowej elektroniki domowej produkcji.

 

Muzyka Anny Nacher i Marka Styczyńskiego została udokumentowana na dwunastu płytach wydanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz dwóch płytach nagranych w ramach projektu z pogranicza ekologii dźwięku, z wykorzystaniem głosów fok, delfinów, orek i morświnów Morza Północnego i Bałtyckiego. Muzycy prowadzą własne wydawnictwo muzyczne, World Flag Records, w ramach którego wydali blisko 40 tytułów dokumentujących interesujące kultury muzyczne świata, improwizowane sesje muzyczne, nagrania terenowe. Aktywnie podróżują w poszukiwaniu instrumentów muzycznych, m.in. do Indii, Nepalu, na Bałkany, do Skandynawii czy na kontynent amerykański, co udokumentowali w książkach Ucho Jaka. Podróże muzyczne od Kathmandu do Santa Fe (Bezdroża 2003) i Vaggi Varri. W tundrze Samów (Wydawnictwo Alter, 2013). Mają za sobą trasy koncertowe w USA, koncerty na wielkich festiwalach, w znanych klubach głównych miast Polski, niewielkich księgarniach oraz galeriach sztuki.

 

https://magiccarpathians.bandcamp.com

https://biotoplechnica.eu

https://www.facebook.com/karpaty.magiczne

Botanica

 

Botanica to producent i DJ ukrywający się muzycznie – nie tylko w gąszczu tropikalnej zieleni. Tworzy relaksujący ambient ale zdarza mu się też tworzyć rytmiczne utwory z pogranicza dub techno i house. Jest wielkim entuzjastą nagrań terenowych, które wykorzystuje w swoich utworach i publikuje w swojej mikrowytwórni Momenty. Jego nagrania były wykorzystywane w produkcjach filmowych, filmach instruktażowych do ćwiczeń jogi, aplikacjach wspomagających relaks i medytację oraz jako tło do wystaw designu. Ze swoją muzyką występował na dużych i małych festiwalach, w klubach muzycznych i w domach kultury oraz ogrodach botanicznych.


Do tej pory jego produkcje ukazały się nakładem wytwórni Neoviolence, Father And Son Records & Tapes, MOST, Kanu Kanu i Dom Trojga. W lipcy 2023 roku roku jego wydawnictwo „Invisible Gardener” ukazało nakładem japońskiej wytwórni Umé Records.

 

https://sayyestobotanica.bandcamp.com

https://www.instagram.com/sayyestobotanica

https://www.facebook.com/sayyestobotanica